KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12064552
*
nr 1206 4552
Astrid Widenberg-Liljefors
(f. 1943), Sverige
Oljemålning, Tjäder i vinterlandskap, signerad. Olja på pannå, 19x24 cm
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 19:46:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 13:22:37
1
100 kr
22/9 18:15:45
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Astrid Widenberg-Liljefors
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
Läs mer om Astrid Widenberg-Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Astrid Widenberg-Liljefors
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
Läs mer om Astrid Widenberg-Liljefors
nr 1206 4552
Astrid Widenberg-Liljefors
(f. 1943), Sverige
Oljemålning, Tjäder i vinterlandskap, signerad. Olja på pannå, 19x24 cm
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 13:22:37 | 1 | 100 kr |
22/9 18:15:45 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Astrid Widenberg-Liljefors
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1943.Läs mer om Astrid Widenberg-Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52